Leden 2013

Don't wish for a hardbody, train for it!

31. ledna 2013 v 18:13 | Renesmé |  Ze života mého
Přesně před deseti dny jsem se rozhodla, že konečně začnu se sebou něco dělat. Hledala jsem něco dlouhodobějšího. Spoustu lidí doporučovalo další cvičení od Jillian Michaels, kterou určitě znáte (někteří až moc dobře např. ze cvičebního programu 30 day shred). Já jsem začala cvičit její program: Body Revolution. Cvičení je určeno na dobu 13 týdnů, probíhá 6 dní v týdnu po dobu 30 minut. Dělí se na fáze a obměňuje, ve výsledku cvičíte úplně stejné sestavy nanejvýš čtyřikrát. Někteří možná nejsou na to, skákat doma před televizí/pc/notebookem, ale mně to momentálně naprosto vyhovuje. A hlavně neutratíte ani korunu, pokud si nebudete chtít koupit nové činky nebo cvičební gumu. Už jsem měla chuť to vzdát, už jsem přišla domů utahaná a v hlavě jediná myšlenka: dnes ještě musím cvičit. Pro lenochy jako jsme já je strašně náročné se k tomu dokopat, ale zaručuji Vám, že když se dokopete, bude to stát za to. Snažím se cvičit ráno a jsem pak totálně uvolněná, naplněná, šťastná. Někdy mám pocit, že umřu nebo že už to fakt nezvládnu, ale nepolevila jsem ještě ani jednou a držím se rozvrhu, protože se prostě cítím SKVĚLE! Vždy! Dokončuju druhý týden a už se nemůžu dočkat nových workoutů a nového cardia. Určitě tady bude ještě na toto téma článek, pokud vydržím. A já vydržím!

When it hurts, keep going!

Ano, je to má ctěná tlustá noha v plné své "kráse".

P.S.: Už teď mi pouze půl hodina s Jillian nestačí a cvičím k tomu podle dalších videí cviky hlavně na břicho a zadek, rozumíte mi slečny/ženy, že ano?
P.P.S.: Miluji když Jill vypnu zobák (zvuk) a pustím si k tomu rychlé remixy, které mě nabudí ještě více.

A pak se objeví den, kdy...

27. ledna 2013 v 23:23 | Renesmé |  Ze života mého
... se chováte zase jako čerstvě zamilovaní puberťáci. Neustále si ty scény přehráváte v hlavě jako ve filmu, který je ve Vaší společné režii. Už dlouho jsem nebyla takhle spokojená a šťastná jako dnes. Píšu to tady, abych na tyto neuvěřitelně vzácné a intenzivní pocity a okamžiky nezapomněla. Jednak protože již v tuto chvíli nás opět dělí stovky kilometrů a také protože zítra už může být zase všechno jinak, ale co Vám budu vykládat, viďte...

Who am I?

21. ledna 2013 v 22:39 | Renesmé |  Ze života mého
Nejlepší, co se mi za poslední dny stalo, bylo, že mi H. vmetl do xichtu jaká jsem a nejsem a pomohl mi si uvědomit, jaká doopravdy jsem, jak se chovám a jak to na ostatní působí. A celé dny (spíše noci) nemohu přestat myslet na to, že on měl sakra pravdu! Je to zvláštní pocit, že vám někdo musí napsat, jací doopravdy jste. Vy si to přečtete, zvážíte, popřete, znovu přečtete, přiznáte (nebo taky ne) a otevřou se vám oči a vy vidíte najednou všechno úplně jinak. Díváte se na sebe do zrcadla úplně jinak. Ale ještě více zvláštní je skutečnost, že vás někdo zná lépe než vy samotní, respektive vidí to, co vy jste celou tu dobu neviděli nebo vidět nechtěli. A vaše myšlenky vám ještě dlouho nedají spát.


7.-8.den (16.-17.8.2012) Tanger, Maroko

17. ledna 2013 v 13:46 | Renesmé |  Cestovní deník
Probouzíme se v africké španělské enklávě Ceutě, balíme věci a ještě před odchodem si jdeme vybrat a vyměnit peníze. V tomhle se všichni turističtí průvodci shodují - vyměňte si peníze až v Ceutě, bude tam nejlepší kurz. S výběrem problém nebyl, avšak s výměnou teda ano. Ve všech bankách nám bylo oznámeno, že kurz je opravdu nevýhodný a že nám to nevymění. V poslední bance nám chlápek řekl, ať jdeme na gasolineru s tím, že ,,no es una oficina, es una persona". S M. jsme se na sebe podívali, začali se smát a vydali se k benzínce. Tam nám chlap propočítal svůj kurz na kalkulačce a od týpka sedícího pod stromem vedle policejní stanice (pod svícnem bývá největší tma) nám za € 210 dal 2270 marockých dirhamů. A tak se konečně loučíme s naším penzionem La Bohemiou a vydáváme se na bus č.7, jehož konečná zastávka je La Frontera (hranice). Samozřejmě se vydáváme špatným směrem a ocitáme se v bezcelní zóně.

I'm back!

15. ledna 2013 v 18:35 | Renesmé |  Ze života mého
Jsem zpátky po delší době, ale jsem to já - P€ŤULK&, Renesmé, Nessie, jakkoliv chcete.

Upevnila jsem se v rozhodnutí, že svůj blog neopustím, ale pozměním, přemístím složky apod. Je tady kupa zbytečností, které lze najít kdekoliv jinde na internetu. O hloupých článcích ani nemluvím, ale taková jsem byla. Konec konců pubertou si projde každý, takže mějte pochopení. A tak protože mám čerstvě po zkouškovém, tak před úklidem pokoje začnu s úklidem blogu. S designem jsem si již pohrála, což jste možná zaregistrovali, možná ne. Kdo ví, jestli tady ještě někdo občas zavítá. Budu tady přidávat především mé kecy, ale také věci, které mě zajímají. A snad už možná dopíšu zápisky z cest. Ale o tom zase až jindy.

If I was Alice I would have never left wonderland.

A blog, to je takový můj osobní wonderland.

Vaše Renesmé