Říjen 2012

4.-5. den (12.-13.8.2012) - loučení s La Líneou a Gibraltarem

27. října 2012 v 14:38 | Renesmé |  Cestovní deník
Čas neúprosně běží dál. Ráno vyrážíme busem do nedalekého Algecirasu, kde kupujeme lístky (€ 62) na úterní trajekt v 9:00 do Africké (španělské) Ceuty. Po návratu zpátky do La Línea jdeme do internetové kavárny (€ 0,75/0,5 hod.), kde píšeme domů, že žijeme a vše je OK. Stavujeme se také do Burger Kingu a pořádně to jídlo do sebe rveme. Procházíme se po pláži a nahlas vyhráváme španělské hitovky a užíváme si to. Večer se procházíme podél moře u zapadajícího slunce, moře se vlní, racci řvou nad hlavami - moc hezké, fotíme si to, pro případ, abychom ten pohled už nikdy nezapomněli. Na ulici ve stáncích si kupujeme horchatu, sladká medová a ovocná pečiva. Vzpomínám si, jak ke mně večer na ulici přiběhla malá chica a obejmula mě.

3. den - 11.8.2012

15. října 2012 v 20:09 | Renesmé |  Cestovní deník
Vyspáváme jsme do devíti ve snaze dospat ty první divoké dny a noci. Navštivujeme místní íčko, kde si s námi paní povídá, odkud jsme atd. Nakupujeme en el supermercado a hurá na pláž / Vamos a la playa - Playa de Santa Bárbara. Byla to pláž v Línee s výhledem na Gibraltarskou skálu. V moři potkávám malé medúzky. Jsme tam celé odpoledne a slunce (42°C) na nás zanechává své stopy. Oba získáváme červený nádech, i když já opět o něco zřetelnější. Dali jsme si ledovou sprchu, po které M. usíná a já peru jako divá (někdo to udělat musí). K večeru vycházíme na procházku na hlavní promenádu podél moře. Slunce zrovna zapadá a tak se nám naskytuje opravdu nádherný pohled.

2. den - 10.8.2012

10. října 2012 v 19:36 | Renesmé |  Cestovní deník
Ve 4:00, vlastně ne úplně přesně, se otevřela přepážka našeho Ryanairu. Oddychli jsme si, když jsme se těsně, velmi těsně vešli do váhových limitů. Spokojeně jsme pokračovali k dalším rutinním kontrolám, však to znáte. Po dalším čekání jsme pomalým, ale za to jistým krokem kráčeli po letištních drahách k našemu letadlu za vycházejícího slunce.

1. den - 9.8.2012

3. října 2012 v 13:53 | Renesmé |  Cestovní deník
První den naší expedice byl ve znamení přesunů. Všechno to začalo na nádraží v Havířově, přes Ostravu-Svinov, Břeclav a následný přímý spoj do Budapeště - hlavního města Maďarska, odkud nám letělo další den brzo ráno letadlo. Využili jsme toho, koupili si lístky na metro a cestovali jsme poprvé krásnou a slunečnou Budapeští s téměř 20 kg (!) batohem (já), s 14,9 kg pak M. Prošli jsme se (a taky projeli) centrem města, dojeli jsme i na okraj, kde jsme se prošli podél Dunaje, prošli se po mostě a udělali typické fotky parlamentu, potom jdeme do obchodního centra, kde nakoupíme zásoby jídla a pití na naši první noc, kterou trávíme na letišti. Nevadí nám to, jsme nadšení (zatím) a tak si najdeme v letištní hale našeho terminálu lavičku, kterou okupujeme do brzkých ranních hodin spolu s třema holkama z polské televize. (Pořád mi není jasné, proč někdo vyhazuje peníze za letenku z Budapeště do Krakowa?) Celkově jsem naspala asi hoďku a půl, ale ve skutečnosti to byly jen krátké mikrospánky. M. na tom byl o něco líp, mé nohy se mu asi zdály zvlášť pohodlné.