Září 2012

مرحبا / ahoj

20. září 2012 v 16:22 | Renesmé |  Ze života mého
Nezblbla jsem, ani jsem si nevzala žádného Araba, ale tohle je jediné, co v arabštině dokáži říct i napsat - ahoj! A tak Vás po delší odmlce vítám u dalšího článku.

Říká se home, sweet home, ale u mě tohle moc neplatí. Pořád si nemůžu zvyknout na to, že mám kde spát, že mám sprchu, kde si můžu zavřít dveře, že mám záchod, na který se nebojím jen podívat, že mám co jíst a pít, že mám čisté a voňavé oblečení... Naše prázdninové putování trvalo 37 dní, projížděli jsme celkově 6 zeměmi (o tu sedmou - Západní Saharu se stále vedou spory), letěli čtyřikrát, vlakem, busem jeli nespočetněkrát, taxikem asi pětkrát a velmi hluboce nás to poznamenalo (ale o tom až jindy) a naše celková trasa se blíží k hranici 10 000 km (!). Byl to neskutečný žážitek, nespočet nových zkušeností, nových míst, koutů - bylo to zkrátka něco, co už ve mně zůstane napořád.

Naše trasa byla ve zkratce přibližně taková:
Havířov (CZ) - Budapešť (HU) - Malaga (ES) - La Línea del Concepción (ES) - Gibraltar (GB) - Algeciras (ES) - Ceuta (ES) - Tanger (MA) - Fez (MA) - Rabat (MA) - Casablanca (MA) - Marrakech (MA) - Asni (MA) - Imlil (MA) - Djebel Toubkal (4167 m.n.m.) (MA) - Marrakech (MA) - Laayoune (Západní Sahara) - Las Palmas de Gran Canaria (ES) - Barcelona (ES) - Madrid (ES) - El Escorial (ES) - Madrid (ES) - Malaga (ES) - Krakow (PL) - Havířov (CZ)