Květen 2012

Veronika se rozhodla zemřít / Veronica decides to die (2009)

31. května 2012 v 13:10 | Renesmé |  Filmový svět
Na tento film jsem narazila úplnou náhodou. Knižní předlohu jsem nečetla, ale film mě nezklamal. Naopak... uchvátil. Těžko se to vysvětluje, ale hlavní postavy byly ztělesněním vztahu, pocitů, pouta, které mám spojené s jednou konkrétní osobou. Bylo to jako bych to všechno prožívala znova. Bylo to tak krásné, tak intenzivní, že jsem si uvědomila, co doopravdy cítím a o co jsem přišla. A pak nemám být zmatená! Pak nemám pochybovat, která láska je více intenzivní, která vydrží, která má budoucnost. Každopádně tento film má pro mě velmi silný emotivní význam a všechno to vlastně odstartoval. Cestu pochybností, cestu rozhodování, cestu volby. Ale já bych neměla váhat, neměla. Je to špatné, dělám vše špatně, ale... Hříšné myšlenky. Rozum má jasno, srdce má jasno. Ovšem každý ukazuje jinou cestu. Uvidíme. Možná je to znázornění mé minulosti, ale tento snímek mi otevřel oči, o co vše jsem přišla! Je mi z toho smutno. Dnes už je vše jinak a nevím, zda mám šanci, přece jen, ať už tam pouto je sebevětší, je rok 2012. Měla bych to nechat plavat.

Nechám tomu čas.

To přece pomáhá, ne?

Soundtrack Theme by Hans Zimmer

25. května 2012 v 20:43 | Renesmé |  videa
Některým snům není přáno, aby se staly skutečností, ať už se snažíme sebevíc.


The Avengers

16. května 2012 v 20:44 | Renesmé |  Filmový svět
Nejsem žádný fanda sci-fi filmů a normálně by mě nikdo na nic podobného nedonutil ani koukat, natož jít do kina, ale musím uznat, že ten film mě pobavil jako dlouho žádný. Mělo to grády a navíc v CineStaru byly vstupenky za 50,-, tak proč to nevyužít? Vzala jsem ségru a obě jsme byly zvědavé za jak dlouho ze sálu utečeme. Zůstaly jsme do konce a válely jsme se smíchy i celou cestu domů, kdy jsme si říkaly hlášky, které jsme si zapamatovaly. Tudiž, i když to vypadá nic moc, je to fakt fajn, já se bavila. A nejsem sama. Avengers trhají rekordy, celosvětová miliarda za dva víkendy. Z prvních příček předběhla sledovanost i například Harryho Pottera a to je co říct.

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (oficiální text distributora) - zdroj: http://www.csfd.cz/film/241997-avengers/


Dominika Mirgova - Nova

14. května 2012 v 11:57 | Renesmé |  videa
Její jméno mi nic neříká, možná protože byla v soutěži SuperStar, kterou jsem nesledovala. Avšak její píseň mě chytila za srdce jako dlouho nic. Momentálně nejsem na dně (pro stalkera), ale je tak krásně smutná, že ji poslouchám už dva dny pořád dokola. Aaaaaa, mám zápočet z dějin výchovy z minulého týdne. Balím věci a přesouvám se na pár dní do Ovy.

Mějte se krásně, mám Vás ráda! ♥

Pianista / The Pianist (2002)

12. května 2012 v 11:58 | Renesmé |  Filmový svět
Věříte mi, že jsem tento úchvatný snímek viděla včera celý poprvé? Když jsem viděla program čt 2, mé večerní plány byly jasné. Nevím, co k tomu dodat, snad jen, že více takových filmů, abychom nikdy nezapomněli na ty hrůzy, které se odehrávaly.

,,Ten, kdo nezná historii, zůstane až do své smrti malým dítětem, které sice některé věci umí, ale nic nechápe." (Jacques Le Goff)

Film Pianista je příběhem Wladyslawa Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v C# moll v jeho podání. Píše se rok 1939 a Szpilmanovi je 28 let. Polsko je napadeno německými vojsky, která brzy přicházejí i do jeho hlavního města Varšavy. Téměř okamžitě jsou uplatněny tvrdé restrikce vůči zdejší židovské komunitě. Szpilman a jeho rodina - rodiče, bratr a dvě sestry - žili až dosud spokojeným životem, brzy jsou však také donuceni podřídit se ponižujícím pravidlům. Kromě toho, že jim docházejí peníze a jídlo, musí pod hrozbou přísného trestu nosit na rukou Davidovu hvězdu. Nátlak se postupně zvyšuje a rodina je na tom stále hůře. Brzy jsou donuceni prodat obrazy, stříbro, nábytek a nakonec i Szpilmanovo drahocenné piáno. Největší ranou je však rozhodnutí, podle kterého mají být všichni Židé umístěni do uzavřeného areálu, obehnaného vysokými zdmi - na místo, které brzy vstoupí do dějin jako Varšavské ghetto. (oficiální text distributora) - zdroj: http://www.csfd.cz/film/7355-pianista/

The Vampire Diaries s03e22 - Stefan or Damon?

12. května 2012 v 11:55 | Renesmé |  blbosti
My heart is broken. Stefan, Stefan, Stefan, grrrrr. I'm for team Damon!

Los niños.

11. května 2012 v 9:18 | Renesmé |  Životní moudra
Myšlenka, co Vás chytí za srdce. Aneb závěrečný test ze španělštiny se blíží.

Hay niňos que desean tener algo
que no tiene nadie, mientras otros desean tener algo tan simple que casi todos tienen.
***
Existují děti, které chtějí mít něco,
co nemá nikdo, zatímco druzí chtějí mít něco tak obyčejného (jednoduchého), co mají téměř všichni.Life is full of fake people.

1. května 2012 v 17:14 | Renesmé |  Ze života mého
One sentence.
WELCOME IN MY BLOG STALKER!
Aneb nikdo tě zde nezval, tak odpal.

Jo, zveřejnila jsem tento článek dnes, 1.5.2012 v 17:14 hod., zapište si to! :-D

Nebudu mazat články ani blog (po pěti letech!) kvůli tomu, že někoho baví sledovat život ostatních, protože sám svůj vlastní nežije! Došlo mi, že svět je plný falešných lidí, kteří se na Vás smějí a tváří se jako kamarádi, přitom jen čekají, kdy uděláte chybu, které by mohli využít a vrazit vám kudlu do zad. Články budu muset psát s obrovskou cenzurou (škoda), protože někteří se Vám moc rádi pletou do života a řeší každou blbost, přitom by si měli vyřešit a očistit svůj vlastní svět od špíny a svinstva. Na každou svini se vaří voda. Ale, kdo chce válku, má ji mít.


P.S.: Děkuji za Vás normální blogery, vy jste zde ovšem vítáni. Narozdíl od plížícího se stalkera, který si vymýšlí a domýšlí. Faleš vládne světem. Nedá se věřit téměř nikomu, ani přetvařujícímu se úsměvu. Tohle je můj blog a je moje věc, co si tady budu a nebudu psát. Může to být pravda ani nemusí, je to prostě MOJE věc. A že to tu někdo bere jako corpus delicti, tomu se ze srdce vysmívám. Protože já žiju a já jsem šťastná.
P.P.S.: Krásný zbytek slunečného prvomájového dne.

Člověk, aby si dával pozor, co si píše na svou soukromou stránku, protože z toho ve výsledku může být úplně jiný, smyšlený text. Někteří jsou tak hloupí a falešní. Nechápu, co z toho mají. Ale už to řešit nebudu a se stalkerem se tímto navždy loučím.