Únor 2012

Believe in your dreams.

18. února 2012 v 19:40 | Renesmé |  Životní moudra
Věřte ve své sny, jděte za nimi.
Nebojte se.
Máte na to.
A navíc, když ne Vy, kdo jiný?
P.S.: Fotka stáhlá z internetu. Jen jsem přidala citát.

Celebritami proti své vůli - Miloš Velemínský

16. února 2012 v 10:58 | Renesmé |  Knihy mého srdce
Na tuto knihu jsem narazila ve škole, kdy o ní v jedné hodině měla spolužačka referát do komunikačních kompetencí. Viděla jsme jí v knihovně, tak jsem po ní lapla a přečetla si ji v období vánočního klidu a pohody. Tuto knihu napsal Prof. MUDr. Miloš Velemínský, uznávaný český doktor. Určitě i Vy si představíte pod pojmem celebrita nějakou slavnou osobnost, zpěvačku, herečku a podobně. Málokdo si však uvědomuje pravý smysl tohoto slova. Tato kniha vypráví 15 příběhů o životě s postiženým dítětem, který je popisován očima maminky. Jsou to opravdu velmi silmé a osobní zpovědi, které nám přibližují jejich osudy. V mnohých případech jsem nad spoustou věcích kroutila hlavou a snažila se pochopit např. otce, který se dozvídá, že jeho dítě bude postižené, proto si vybírá útěk a opouští manželku a nechává ji, aby se se vším vypořádala sama. Ne nadarmo se jim říká celebrity, přečtěte si co dokázaly a nebudete stačit zírat. Možná i Vy máte v okolí nějakou celebritou a nebo možná jste tou celebritou právě vy...

Anotace:V současné době v Čechách dochází k devalvaci termínu celebrita. Některá média zařazují mezi celebrity především osoby populární, včetně těch, které provází negativní popularita. To samozřejmě neznamená, že nejsou prezentovány i skutečné celebrity. Jen jejich sláva je někdy ještě více než jenom pomíjivá. Existují však skutečné celebrity, o kterých se nepíše, mnohdy o to ani samy nestojí, ale svými skutky a konáním jsou skutečnými a následováníhodnými, i když utajenými celebritami. Jsou to rodiny, ale především ženy, které pečují o postižené děti.
Cílem publikace je informovat matky postižených dětí, pracovníky zařízení, která o tyto děti pečují, občanská sdružení, studenty zdravotně sociálních a sociálních programů a oborů, ale především širokou veřejnost o existenci těchto utajených, avšak skutečných celebrit. Kniha vznikla díky řadě rozhovorů autora-pediatra s rodiči handicapovaných dětí a zhodnocením průběhu anamnézy u jednotlivých kazuistik. Tyto rodiny byly totiž častými návštěvníky autorovy dětské ordinace a on měl mnohdy tu čest pokládat se za jejich rodinného přítele, který nejenom léčil nemocné dítě, ale pomáhal řešit i mnoho dalších problémů.


Kniha mě obohatila po všech stránkách a proto opravdu doporučuji k přečtení, přinese Vám to spoustu podnětů k zamyšlení se nad sebou samým a nad tím, co by jste v dané situaci udělali Vy.

Foster The People - Pumped Up Kicks

5. února 2012 v 13:58 | Renesmé |  videa
Něco k dnešnímu balení, ano, už zase odjíždím. Za týden začíná letní semestr, tak zítra hurá na týden na hory s drahým.

Co jsem našla na facebooku.

3. února 2012 v 13:42 | Renesmé |  pictíky na téma
Poslední dobou na facebook přibývají rychlostí blesku obrázky, některé jsou vtipné, některé přináší životní moudra. Někdy to jsou úplné nesmysly, ale chci se s vámi o pár obrázků podělit a udělat tak váš den o něco veselejší.
P.S.: Černý humor berte s nadhledem.