Prosinec 2011

Šťastné a Veselé.

24. prosince 2011 v 9:50 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Jen a jen pro Vás. Mám Vás ráda!

...Renesmé

Balení.

22. prosince 2011 v 19:16 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Dnes jsem napsala poslední zápočtový test a začínají mi prázdniny. Zítra vyrážím do Vídně za drahým a ano, letos budu první Vánoce pryč z domova. Mamka to nesla z počátku těžce, ale už ví, že se jí brzo vrátím. Dnes jsem si rozbalila dárky, bylo to zvláštní, to ano, ale nehorázně se těším. Už zítra Vídeň a za týden? Paříž! Já chci jen a jen cestovat, prosím!

Tumblr_lnqiq139s01qb4hv5o1_500_large

...Renesmé
P.S.: Na cestu kupu knih, o tom žádná. Včetně mého nejnovějšího úlovku - Stíny na kůži za 10 korun (!!!).

Good day.

15. prosince 2011 v 20:22 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Jsou dny, kdy bych se raději zahrabala do písku, ale pak tady jsou dny, kdy se směju od ucha k uchu a nic mě netrápí. Dnešní den je ta druhá možnost. Po včerejším non-stop učení do rána, jsem test z národních dějin, kde byla převážně politická scéna, napsala na jedničku. Ještě chvilku takhle dál a budu mít stipendium. Tohle snění mě přejde už v úterý, kdy mě čekají další dva testy a veškeré naděje se rozplynou. Po zkoušce jsme vyrazily s V. na Masarykovo náměstí v centru Ostravy, kde je veřejné kluziště, jeee, tohle mi chybělo. Aneb na chvilku zase dítětem. Jdu si dát pár dílů terapie a od zítřka pokračuju v učení, fakt.


Renesmé

zkoušky všude, kam se podíváš...

13. prosince 2011 v 14:13 | P€ŤULK& |  Ze života mého
... aneb vysokoškoláci mají zápřah. Už jsem se trochu začínala nudit bez toho učení. To je jen pouho pouhá ironie. Mé první zkouškové je tady. První test mám za sebou a to dokonce na jedničku -> 3 kredity doma. Dnes jsem se dozvěděla, že mám splněn zápočet -> 3 kredity doma. Vzdělávací technologie mám za sebou -> 2 kredity a informační kurz taktéž -> 2 kredity. Jsem tedy asi na 10 kreditech, což je slušné. Čekám na odpověď ohledně seminárky. Tento týden ve čtvrtek ještě národní dějiny a příští týden se asi z toho dlouhodobého stresu zhroutím, protože to teprve bude. Mám to tam hezky nasáčkováno, 2 testy za jeden den jsou na denním pořádku. Uvidíme, jak se s tím poperu. Popravdě, tu doporučenou literaturu ani nestihnu přečíst, natož se ji naučit, ale dost stěžování si. I když, ještě bych mohla zmínit skvělého doktora na somatologii a antropologii, který nás snad ani nepřipustí ke zkoušce. Když někdo řekne na semináři nevím, letí ze třídy ani neví jak. Když se někdo napije, taktéž. Kdo nemá aspoň 5 bodů z testu, škrtá mu účast na cvičení. A aby toho nebylo málo, má na nás ponižující a uražející narážky. Arogantní pan doktor z Masaryčky. Na něm si ještě vylámeme zuby. Když nad tím tak přemýšlím, nezaslouží si tolik řádek textu.


Přeji Vám, ať se Vám všem všechny zkoušky/testy vyvedou co možná nejlépe.

Jestli mě něco drží nad vodou, tak je to skutečnost, že 23.12. mizím pryč, už ať je to tady!

A na závěr jeden song, který mi dokáže zlepšit náladu, takže si jej určitě pusťte. Dobré nálady a optimismu není nikdy dost :)
P.S.: Všem Luciím, Luckám, Lucinkám, Lucinečkám přeji krásný svátek.
...Renesmé

Druhá adventní neděle.

4. prosince 2011 v 18:30 | P€ŤULK& |  Ze života mého
A je tady druhá adventní neděle a tedy i čas zapálit druhou adventní svíčku. Přiznávám se, já věnec dodělala až dnes, protože jsem prostě dříve neměla čas. Milión seminárek napsaných a odeslaných, teď už se můžu v klidu učit na zkoušky, příští týden mi začíná zkouškové. Petro, kdyby ses raději učila.

Hezkou a pohodovou neděli! :)


One story...

1. prosince 2011 v 21:59 | P€ŤULK& |  videa
Hi, my name is Brittany...
...silný příběh.
Obdivuji tu slečnu, že se přes to všechno směje. Je silná. Zase jsem si uvědomila, že naše problémy jsou ve skutečnosti úplné NIC.