Květen 2011

mezi maturitami

26. května 2011 v 16:05 | P€ŤULK&
Zdravím,
konečně jsem si našla čas nebo spíše přišla si postěžovat.

Začnu ústní maturitou, abych si to tady jednou mohla číst a smát se a za břicho popadat ;)
Můj den D byl 17.5.2011, od patnáctého jsem nejedla a od šestnáctého nespala. Až do šestnáctého jsem byla celkem v pohodě, ale den před tou zkouškou dospělosti to přišlo. Ještě v životě mi nebylo tak zle. Zvracela jsem celé odpoledne, noc, ráno, nespala jsem a šíleně jsem se třepala. Vůbec nevím, co se to dělo. Vím jen, že byl úplněk a já jsem zkrátka citlivý jedinec. Každopádně ten stav byl tak špatný, že jsem se totálně zhroutila a o co hůře, snažila se učit, páč ani já jsem neuměla všechno. Modlila jsem se, abych to udělala, ať už jakkoliv. A bylo to tady... den D a já rozklepaná, bledá, s kruhama pod očima, dvěma balíčky papírových kapesníků, s většinou maturitních otázek (jako že si to ještě přečtu), v sukni, halence, podpatkách se potácela 100 metrů na parkoviště, kde mě čekal v autě Marek, kterému patří největší dík za tu podporu.
...
7:50 a já už sedím na potítku - už chápu, proč se to jmenuje potítko, opravdu jsem se potila jako pra*e. Začalo to češtinou, vybrala jsem si desítku - Na západní frontě klid. A bylo to tady, první okno - nemohla jsem si vzpomenout na hlavní postavu. Nevadí, vše potřebné jsem si napsala. Přišla jsem tam a začala to na ně chrlit, správně jsem to zařadila do válečné literatury, zařadila ukázka a rozesmála porotu. Neumělecký text taky v pohodě a pak začla fáze mluvnice, naprostá improvizace. A jak to nakonec dopadlo? - 8 bodů z 9
Poté následovala angličtina, kterou jsem se vůbec neučila - nestihla jsem to. Vytáhla jsem si sedmičku - Shakespear. Což bylo jen téma na 5 minut - totální improvizace, ještě, že tam byly ty obrázky, hihi. Poté tam byly obrázky, popis a porovnávání, domluvení na situaci - domlouvali jsme se na předplatném časopisu pro kamarádku. Potom jsem tam měla free time, films and so on. - 30 bodů z 39
A teď to přišlo. Šla jsem tam jako na popravu. S Markem za ruku. Měla jsem chuť utéct, ale šla jsem tam. ZSV - základy společenských věd. Neuměla jsem dvě otázky. Jakože vůbec. A hádejte, co jsem si vybrala? Jednu z těch dvou. Dítě štěstěny nebudu. Byla to sedmnáctka - kolonialismu, neokolonialismu a problémy rozvojových zemí. Docela jednoduchá otázka, ale když jste se na ni vůbec nekoukli? Řekla jsem Kryštofa, snažila se to uhrát na děják a Kastilskou a Aragonského, bezúspěšně, tak jsem popisovala zámořské objevy, což vůbec slyšet nechtěli. A pak... ticho. Jo, občas jsem kvákla: Latinská Amerika... nebo 1776... nebo rok Afriky - 1960. Nevěděla jsem pak nic a spíše povídal on než já. Zachraňoval mě. Byla to katastrofa, měla jsem strach, že mi to nedají. Díky Bohu za 4! Jsem to ale ostuda, já vím!
A poslední - dějepis. Maturitní otázka číslo 1 - pravěk. Skákala jsem radostí do vzduchu, všichni se na mě dívali. Dostala atlasy a už to jelo, div jsem na potítku nerozdělala oheň :D Kecala jsem a kecala, profesora ignorovala a bavila se jen s ředitelem, kterého jsem se nejvíce bála. Řekla jsem si svou milovanou periodizaci, když už jsem ji do té dlouhodobé paměti tak rvala. - 1! Jsem na ni pyšná!
Ufff a bylo to! Pak jsme si šly s holkama sednout na Colu, Fidorka mě celou dobu podporovala, i když maturovala už v úterý. Bez Marka a jeho podpory bych tam asi ani nedojela. A Verča mi dělala skvělou společnost na potítku. Mrzí mě ta čtyřka, profesora to mrzelo, ale hlavní je, že ústní část jsem ZVLÁDLA!!!
Tak teď ještě v pondělí a úterý zvládnout písemnou část, testy, nezkazit slohovku, kterou beztak zkazím...

A teď druhá a smutná část, kde je časté slovíčko NEpřijetí...
- Brno, fakulta soc.studií, psychologie - bez šance, na ty jejich idiotská scia - NSZ bych se jim mohla vyprdnout. 90 z OSP a 90 ze ZSV? Na to fakt nemám...
- Olomouc, filozofická fakulta, psychologie - nepostoupila jsem do druhého kola, ústní zkouška... a já se zrovna začala připravovat podle toho jejich seznamu. Mrzí mě, že neuvidím ty super profesory. Dávám sbohem Olomouci.
- co teď? Zbývá mi Ostrava, pedagogická fakulta, speciální pedagogika (psychologie), kde jsem dnes dělala přijímací zkoušky, mám z toho dobrý pocit, ale jestli ani pitomá, pitomá Ostrava nevyjde, co budu dělat? A já se tak moc chtěla odsud dostat pryč!
- možnost b) Brno, filozofická fakulta, psychologie - TSP mám za sebou, teď jsou na řadě oborové testy, docela mazec, které jsou stejný den i čas jako možnost c) Ostrava, filozofická fakulta, psychologie - jen tříletá a kvalita Ostravy docela nízká.
Tak co teď?
Kterou cestou se mám vydat?
Poraďte prosím!!!
Mám jít raději na jednodušší testy na jednodušší školu v Ostravě, kde být moc nechci nebo do Brna na druhé kolo extrémně těžkých přijímaček, kde dopředu vím, že na to asi ani nemám? Je to stejný den i čas. Musím si vybrat. Prosím poraďte. Co byste udělali vy?
Renesmé...

Smile

23. května 2011 v 17:54 | P€ŤULK& |  videa Avril
Uběhly sotva dva měsíce od uvedení klipu What The Hell a je na světě další, podle mě povedenější video. Mnoho lidí tvrdí, že ,,stará" Av je zpátky. To nevím, jen vím, že dospívá a tohle video má nápad, myšlenku - moc se mi líbí ta černobílá část :)