Duben 2010

zatím nejteplejší den roku ;)

30. dubna 2010 v 13:45 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Zapínám pc ve chvíli, kdy se chci doma trochu zchladit a hned na seznamu.cz na mě vybafnou články viz titulek ;) Pff, zase takové teplo být nemusí. A vůbec ne, když se chystám do práce. Vzdala jsem to a mám za sebou osvěžující sprchu, vážně slast. Teď stačí si jen napsat učební plán na celý víkend, zkombinovat to s tenisem, objednat kurt a užít si sluníčko. Z písemky z chemie mám 5,1,1,1 což je fakt MEGA super-duper úspěch :) Vzhledem k tomu, že máme naplánované písemky už pár týdnů dopředu, budu ráda, až to všechno bude za mnou a budu si moct hvízdat na palouku u lesa s příjemnýma lidma na pikničku :) Ano ! A taky že to zvládnu a všem to natřu :D
...Renesmé
p-e-t-u-l-e.blog.cz

cestovní pojištění

21. dubna 2010 v 20:36 | P€ŤULK& |  Ze života mého
.. nemám ponětí, proč ten titulek. Leží mi tu kartička cestovní pojištění, ale nikam daleko se nechystám, jen na druhý výlet do Osvětimi tentokrát se střední. 

...

Chci mít blog, kde bych si psala každý den aktivně zážitky z celého dne, ale za a) zážitků ubývá a starostí přibývá; za b) nechce se mi, protože školy mám obvykle až až; za c) nesnáším školní povinnosti ! ...

Není mi sice čtrnáct, ale píšu ráda. Nepíšu pro nikoho (obrazně řečeno). Nepíšu, abych dosáhla nějakého účelu. Píšu si tu už bláboly pár let, protože mě to baví. Jen je čím dál tím méně času. 

Krásné věci, zážitky odchází do ztracena a to zlé, nepříjemné a povinné nastupuje. 

Jsem opravdu ráda za to, že následující dva dny jsou přijímačky, jinak už bych zkolabovala. Párkrát se mi to stalo, naštěstí doma. Měla bych se léčit, ale k čemu. Že jsem blázen to už vím, nepotřebuju někam chodit, kde se to jen potvrdí. Zítra mě čeká zasloužený relax s holkama v shoppinu. Jestli mi nepomůže nakupování, tak už nic.
...Renesmé
p-e-t-u-l-e.blog.cz

4.4.2010

4. dubna 2010 v 16:03 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Už dlouho jsem se necítila takhle spokojená, klidná a šťastná... 

Včera večer, když jsem ve skříni hledala pyžamo na mě vypadla tenisová raketa v zaprášeném obalu. Otevřela jsem obal a spolu s raketou na mě vykoukly i tři tenisáky, které jsem měla nejraději, i přes to, že to nebyla světoznámá značka Wilson. Dále vyletělo pár měsíčních potvrzenek, že jsem tenisovému klubu svědomitě platila a na nich se usmíval rok 2006 a na některých i 2007. V tu chvíli jsem začala brečet - mnozí asi neznáte důvod a já se k tomu ani nějak nechci vracet, ale prostě jsem musela přestat hrát - doktorka/nedoktorka. Ještě větší smůlou bylo, že to bylo pár měsíců do tak vysněného přestupu juniorů. Obrečela jsem to a nepřešlo mě to ani do roka. Naši mě hnali do jiných sportů, ale mě se tenis vryl pod kůži. Když jsem tedy nemohla hrát, začala jsem ho aspoň sledovat v televizi. Do té doby jsem znala tak max. sestry Williamsovy, jako mnoho lidí do teď. Propadla jsem tomu a sledovala sebemenší zápas a zapisovala si formu všech tenistů do zápisníku. Zní to trochu komicky, že? Zpočátku jsem začala nenávidět Federera, ať je to světová jednička či nikoliv. Je arogantní a v rozhovorech vystupuje se zamračeným obličejem, urážel několikrát tenisty, roztřískal rakety a nepodepisuje se na tenisáky ! :D Ale zase na druhou stranu, přece jen ten tenis trochu umí. 

Začala jsem sledovat tu tenistku, kterou jsem sledovala jako malá s taťkou, ale netušila jsem ani jaké je její jméno. Teď to vím a je to můj nejlepší tenisový vzor. Kim Clijsters ! Nebyla na prvníchmístech, ale vyhrávala. O to více mě sebralo, když po vítězství v Sydney v roce 2007 přerušila kariéru, protože čekala dítě. V rozhovorech říkala, že se možná nevrátí, že rodina je pro ni důležitější. Moudrá slova, ale v září 2009 je zpátky a rovnou vyhrává US Open. Ta doba čekání stála za to. Jsem ráda, že se vrátila a ještě raději, že se jí to prozatím daří. Včera vyhrála Sony Ericson Open v Miami - 6:2 6:1 porazila Venus Williams, kterou jsem nikdy neviděla tolik chybovat. Outy nebo míček končil v síti, dokonce několik dvojchyb. 

A když jsem dneska i přes zákaz šla se sestrou na hřiště, jen si pinkat o zeď (kdysi na trénincích to byla řekněmě něco jako tříhodinová nepřetržitá rozvička). Byl to nepopsatelný pocit. Je to možná i tím, že to mám v krvi, pradědeček byl mistr Ostravy - haha :) 

Po dnešku jsem ráda, že jsem zase měla raketu v ruce, že jsem se trefila a že mi to pořád přináší radost, jako kdysi. 

...Renesmé

P.S.: Ještě fotka i pro váš úsměv :))
p-e-t-u-l-e.blog.cz

3.4.2010

3. dubna 2010 v 11:36 | P€ŤULK& |  Ze života mého
Krásné prázdninové dopoledne (:

Velikonoční prázdniny jsou již v plném proudu a já mám snad poprvé za rok čas na normální věci, jako jít si s taťkou zaběhat do našeho pomalu zelenajícího se lesa nebo pomáhat mamce s vajíčkama, protože ona to má tak strašně moc ráda. V McD jsem si vyškrtala všechny dny, takže mi dopřáli hezky volno a hned tam jsou nové rollky, to zase bude než se to naučím. Ale co, teď si jen užívat.. Ve čtvrtek jsem dělala tak nějak od všeho trochu, dokonce i uklízela. Včera slavila osmnáctiny má nejlepší kamarádka, takže jsme osídlily s holkama horní patro jejich baráku a užívaly si dámskou jízdu spolu s dýmkou, šampusem, balónkama a vůbec s příjemnou atmosférou :)) Dnes zase do pohody zařadím školu, jedu k L. kouknout na film Rozmarné léto a zpracovávat a zpracovávat. Večer nesmím zapomenout sklidit farmičku :D Já to dlouho nehrála a teď mě to konečně zase trochu chytlo - hold jsem už facebooková maniačka, neudělám s tím nic ;) No a zítra bych se mohla začít učit na úterý, přece jen máme toho dost, ale jak se tak znám, zase skončím u nějakého super filmu nebo seriálu, i když Gossip Girl bude mít nový díl až za 14dní. No a v pondělí si asi pospím a plánuju Velikonoční úklid ano - na Velikonoční pondělí. Kluci přijdou max. na mou mladší ségru. Mě už ty svátky nějak neberou, ale je hezké se vzbudit a vidět v obýváku ty všechny ozdoby, to se mamince nezapře. 

...Renesmé
p-e-t-u-l-e.blog.cz