Christina Aguilera

6. prosince 2007 v 16:42 | P€ŤULK& |  zpěvačky
Christina Aguilera....
Christina Maria Aguilera se narodila 18. prosince 1980 v State Island v New Yorku. Aguilera je španělské příjmení, které dostala po svém ekvádorském otci Faustovi, který pracoval v armádě. Aguilerovi se několikrát kvůli otcovu přeřazení stěhovali. Jednou na Floridu, pak do New Yersey a nakonec do Tokia. Christina proto neměla skoro žádné kamarády. Ještě k tomu nebyl Fausto zrovna ideální tatínek. Jak Christininu maminku, tak i Christinu často týral. Christinina matka Shelly hrála profesionálně na violu a na klavír.

V roce 1986 se Aguilerovým narodila druhá dcera Rachel. Po jejím narození se však Aguilerovi rozešli a Shelly se spolu se svými dcerami odstěhovala do svého rodného městečka Wexfordu v Pensylvánii. Od té doby s Faustem ztratili kontakt. Opět se setkali až po několika letech.

Za čas se Christina Aguilera začala zúčastňovat různých pěveckých soutěží. V osmi letech se poprvé objevila v televizní show "Starsearch" (Hledání hvězd). Sice neuspěla, ale načerpala si tak zkušenosti do dalších soutěží. V deseti letech pak zpívala státní hymnu pro Pittsburg Steelers a Pittsburg Penguins. Poté vyhrála konkurs pro Mickey Mouse Club (televizní show pro děti), kde se poprvé setkala s Britney Spears a Justinem Timberlakem a kde také strávila dva roky. Když se však vrátila zpět do školy, spolužáci jí záviděli úspěch a proto ji neustále ponižovali a nadávali jí. Kvůli těmto sporům Christina musela změnit školu. V patnácti letech si Christina zazpívala spolu s japonskou zpěvačkou Keizo Nakanishi její song "All I Wanna Do". Christina dokonce vystoupila na jejím koncertě.

V roce 1998 Christina dostala nabídku zazpívat titulní píseň k filmu "Mulan" - "Reflection". Nabídku přijala a to se jí velice vyplatilo, neboť díky tomu získala několik skvělých návrhů na spolupráci a také smlouvu na desku od nahrávací společnosti RCA Records. Bylo to vůbec poprvé co společnost svěřila roli neznámému hlasu. Firma usilovně hledala interpretku výrazného hlasu. Volba padla právě na začínající Christinu. Společnosti se to také vyplatilo, neboť se tento hit umístil na 15. místě Billboard - Charts. Deska dostala jednoduchý název "Christina Aguilera" a prodalo se jí okolo 12 milionů. První singl "Genie In A Bottle" se hned vyšplhal na první příčky hitparád. Další singly "What A Girl Wants", "I Turn To You" a "Come On Over" se také staly velice úspěšnými.

V roce 2000 na cenách Grammy získala Christina cenu za "Objev roku". Christina Aguilera k tomu dodává: "Vůbec jsem to nečekala, ani jsem neměla připravený proslov, myslela jsem, že tu cenu dostane Britney Spears". Po necelém roce Christina přezpívala svojí debutovou desku do španělštiny a tentokrát ji nazvala "Mi Reflejo". Najdete na ní jak písničky z minulého alba, tak i songy nové. Prodalo se asi 3 miliony kopií. Za tuto desku dostala Christina již své druhé Grammy. Tentokrát Latino-grammy. Stejný rok Chris vydala další album. Tentokrát vánoční s názvem "My Kind Of Christmas". Najdete na něm jak známé sváteční písně, tak i songy z Christininy vlastní výroby. V tom samém roce stihla Christina ještě nahrát duet s latinsko-americkým idolem Rickym Martinem "Nobody Wants To be Lonely".

V roce 2001 vydala společnost Warlock Records cd "Just Be Free", kde najdete demo nahrávky z let, kdy bylo Christině kolem 15 let. Chris ho však nechtěla vydat, ale soudní spor prohrála. Christina také nezapomíná na různé charitativní akce, mezi kterými nechybělo např. nazpívání písně "What´s Going On" spolu s dalšími mnoha umělci pro nadaci proti AIDS v roce 2001. V červenci 2001 Christina nazpívala spolu s kolegyněmi Pink, Myou a Lil´Kim titulní píseň k filmu "Moulin Rouge" - "Lady Marmelade". Singl byl velice úspěšný a Christina si díky němu odnesla pěknou řádku cen včetně třetího Grammy za "Nejlepší popovou spolupráci". Chris také od té doby výrazně změnila svou image z cukrové panenky na sexy dračici.

V únoru 2002 vystoupila na závěrečném ceremoniálu Olympijský her v Salt Lake City. Bylo to její největší vystoupení v kariéře, vystupovat ji vidělo přes 3, 5 miliardy lidí z celého světa! A až v říjnu roku 2002 vydala Christina své druhé řadové album "Stripped". Spolu s novým albem opět změnila image na ještě drsnější. Deska je prý velice osobní. Svědčí o tom hned několik songů. Např. v "I´m OK" Christina zpívá o svém brutálním otci. Song "Fighter" je pro změnu o jejích dvou bývalých kamarádech, kteří Christinu zradili. Christina je s deskou velmi spokojená a tvrdí, že přesně takové si přála natočit. Na albu dále spolupracovali např. Linda Perry, Alicia Keys či Redman. Začátkem roku 2004 obdržela Christina již své čtvrté Grammy. Tentokrát za "Nejlepší ženský popový výkon".
Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina Aguilera - Hurt
Seems like it was yesterday when I saw your face
You told me how proud you were but I walked away
If only I knew what I know today
I would hold you in my arms
I would take away the pain
Thank you for all you've done
Forgive all your mistakes
There's nothing I wanna do
To hear your voice again
Sometimes I want to call you but I know you won't be there
I'm sorry for blaming you for everything I just couldn't do
And I hurt myself by hating you
Somedays I feel broke inside but I won't admit
Sometimes I just want to hide 'cause it's you I miss
You know it's so hard to say goodbye when it comes to this
Would you tell me I was wrong?
Would you help me understand?
Are you looking down upon me?
Are you proud of who I am?
There's nothing I want to do
To have just one more chance
To look into your eyes and see you looking back
I'm sorry for blaming you for everything I just couldn't do
And I've had myself
If I had just one more day, I would tell you how much that
I've missed you since you've been away
Oh, it's dangerous
It's so I'm afraid to try to turn back time
I'm sorry for blaming you for everything I just couldn't do
And I've had myself
By hurting you
HONEY
Christina Aguilera - Beautiful
Everyday is so wonderful, then suddenly, it's hard to breathe
Now and then I get insecure, from all the pain
I'm so ashamed
I am beautiful no matter what they say
Words can't bring me down
I am beautiful in every single way
Yes words can't bring me down
So don't you bring me down today
To all your friends you're delirious
So consumed in all your doom
Trying hard to fill the emptiness, the pieces gone,
Left the puzzle undone, is that the way it is

You are beautiful no matter what they say
Words can't bring you down
'Cause you are beautiful in every single way
Yes words can't bring you down
So don't you bring me down today

No matter what we do
No matter what we say
We're the song inside the tune, full of beautiful mistakes
And everywhere we go, the sun will always shine
And tomorrow we might awake on the others side

'Cause we are beautiful no matter what they say
Yes words won't bring us down, no
We are beautiful in every single way
Yes words can't bring us down
So don't you bring me down today
PŘEKLAD:
Každý den je tak báječný, ale najednou se těžko dýchá. Občas jsem nejistá, z té vší bolesti. Já se tak stydím.
Jsem krásná bez ohledu na to co říkají ostatní. Slova mě nemohou srazit k zemi. Já jsem krásná v každém ohledu. Ano slova mě nemohou přivést na dno. Tak mě dnes nenič!
Pro všechny své přátele si bláznem, tak se přes to přenes. Zkoušíš vyplnit prázdnotu, není čím. Skládanka je nesložená, tak to chodí.
Jste krásní bez ohledu na to co říkají ostatní. Slova vás nemohou zničit. Prostě jste krásní v každém jednotlivém směru. Ano slova vás nemohou přivést na dno. Tak mě dnes nenič!
Nezáleží na tom co děláme. Nezáleží na tom co říkáme. Jsme melodie uvnitř písně, plné krásných chyb. A kamkoli jdeme, slunce vždy svítí. A zítra bychom se mohli vzbudit na druhé straně.
´Že jsme krásní bez ohledu na to co říkají ostaní. Ano slova nás nebudou ničit, ne. My jsme krásní v každém jednotlivém směru. Ano slova nás nemohou přenést na dno. Tak mě dnes nenič!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta co tě stráááášně moc láfuje!!!!♥♥♥ Ta co tě stráááášně moc láfuje!!!!♥♥♥ | Web | 6. prosince 2007 v 17:02 | Reagovat

jasááán že s tebou počítám!!! x) to už je domluveny nee?? x) jo a supajdi se ucit jasny? xD xD xD neee... si delam srandu... xD xD xD a na co se mas uciiit? x)

2 Zoomy Zoomy | Web | 6. prosince 2007 v 17:03 | Reagovat

ta černovláska že je christina :"O bych ji ani nespoznala.. :)

3 Lidka7 Lidka7 | Web | 6. prosince 2007 v 17:07 | Reagovat

no jo...tomu se říká smůla...příště musíš přijít ve vhodnou chvíli, ale i tak sem ti dala dost šance, když jsem nechala 13 lidiček..ale tím se netrap...příště ji určitě stihneš :)

4 DeWillýK ×) DeWillýK ×) | Web | 7. prosince 2007 v 14:28 | Reagovat

je supeer ale dřív se mi líbila víc

5 wanilka♥ wanilka♥ | Web | 7. prosince 2007 v 19:51 | Reagovat

skvělá zpěvačka!

6 Anett Anett | Web | 8. prosince 2007 v 13:39 | Reagovat

jsou veci, který na ní mám ráda a jsou veci, který mi na ní vadí... :) ale je moc hezká... a má krásnej hlas...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama