Vzkaz...

4. června 2007 v 20:35 | Peťule |  povídky
V nemocniční hale sedí osamocená dívka. Kolem ní je šero, ale jasně jde poznat, že je rozrušená. Staudený pot jí stéká po čele a slzy se jí kutálejí po bledých tvářích. Do tiché místnosti vejde starší pán v doktorském obleku. Se svěšenou hlavou se vydá ke stále pláčící dívce. ,,Promiňte slečno, jestli jdete za tím postřeleným mladíkem, tak je mi to opravdu líto." Dívka mu visí na rtech a čeká na ten strašný ortel. ,,Bohužel, je mrtev," oznámí lékař se sklopenou hlavou. ,,Mohu ho ještě vidět?" zeptá se dívka s nadějí v hlase jež zní jako vánek. ,,Jistě," odpoví doktor a stěmito slovy opustí nemocniční halu směrem k sesterně.
Dívka měkce našlapuje, že to vypadá jako by se vznášela. Dojde až k nemocničnímu lůžku, kde leží bezvládné tělo. Dívka již nepláče. Stiskne tomuto chlapci ruku a měkce políbí obě jeho tváře. V tu chvíli chlapec začne dýchat a pomalu se probírat. Otevře oči, ale místnost je zcela prázdná. A to by ještě před chvílí přísahal,že cítil jak ho někdo drží za ruku.
Přiřítí se lékař, který si v sesterně všiml zapnutého přístroje. ,,Kde je ta dívka?" zeptá se lékař, s pochybností v hlase, raněného.
,,Když jsem otevřel oči nikdo tu nebyl," odpoví mladík. Jen co to dořekne venku zafouká vítr a okno se se skřípotem otevře.
,,Co se se mnou stalo?" ptá se dál raněný hoch.
,,Byl jste pár dní v kómatu a vypadalo to že zemřete. A jste prodělal klinickou smrt," odpoví doktor značně vyvedený z míry.
,,Takže kterého dnes je?"
,,11.11." odpoví doktor na otázku bez mrknutí oka.
Mladík pouze vzdychne a lékaři prozradí, že v tento den před lety zemřela jeho starší sestra. Lékař očividně otřesen touto zprávou se zeptá, jak vypadala a po dovyprávění mladíka zjistí, že stejný popis sedí na neznámou, utrápenou a plačící dívku, co přišla dnes navštívit tohoto hocha.
Byla to jen náhoda nebo vzkaz se světa mrtvých?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kajimka kajimka | Web | 8. června 2007 v 15:22 | Reagovat

jak sem to četla normálně mraziwý pocit a husí kůže:(

2 pajka pajka | 15. června 2007 v 7:50 | Reagovat

hej je to fakt klasne..a je zajimave ze me sel tez mraz o zadech

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama